Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Jak otworzyć drzwi?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Jak otworzyć drzwi?

    Purchawa, no właśnie o tym pomyślałem, oddzielny dział na takie ogólne "duże" tematy. Wczoraj "z rozpędu" przewaliłem chyba opony czy tam aku, ale to w razie czego to przerzucę gdzie trzeba...

  • #2
    [O2] Jak otworzyć drzwi?

    Cześć!

    Mam problem z otwarciem drzwi przednich. Z tyłu otwierają się z obu stron, ale z przodu nie. Pewnie jest to kwestia regulacji cięgna zamka, ale nie ma jak się do niego dostać, gdy drzwi są zamknięte... Ktoś wie, jak to zrobić?

    Komentarz


    • #3
      Regulację cięgna masz widoczną po zdjęciu małej osłonki zamka i podciągnięciu klamki. Cięgno znajduje się między nimi w klamce.
      OCTAVIA 1,8 20V TURBO LPG

      Komentarz


      • #4
        kaliber15, dzięki, ale jak tam dojść, kiedy drzwi są zamknięte? Normalnie to się otwiera drzwi i jest śruba do regulacji cięgna, ale bez otwarcia drzwi, to ja nie wiem, jak to zrobić...

        Komentarz


        • #5
          Bez otwierania drzwi chyba dało się zdjąć tą małą osłonę i naciągnąć cięgno. Cięgno nie jest regulowane śrubą. Wyciągasz go z gniazda i przekładasz wyżej. Tak jest w O I.
          OCTAVIA 1,8 20V TURBO LPG

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez kaliber15
            Bez otwierania drzwi chyba dało się zdjąć tą małą osłonę i naciągnąć cięgno. Cięgno nie jest regulowane śrubą. Wyciągasz go z gniazda i przekładasz wyżej. Tak jest w O I.
            U mnie nie ma możliwości zdjęcia tej osłonki... W OII masz faktycznie ileśtam nacięć w tej części klamki, ale najpierw trzeba poluzować śrubę, żeby cokolwiek "wyszło" :?

            [ Dodano: Sro 27 Cze, 12 00:06 ]
            Dobra, już wszystko śmiga, jakby ktoś miał kiedyś podobny problem, to u mnie wystarczyło kilka uderzeń dłonią w okolicach klamki :wink:

            Komentarz


            • #7
              Odświeżam nieco temat
              Jestem po wymianie centralnego zamka w OII FL ( prawy tył ) - służę pomocą jak to zrobić . Niestety nie mam zdjęć - robilem to sam i obie ręce miałem zajęte . Ale wszystko pamietam i dokładnie wytłumaczę . Swoją drogą auto mam 3 lata i taka wtopa !
              Otwierałem drzwi awaryjnie od środka - da się to zrobić bez łamania czegokolwiek ( no przepraszam złamały się dwie zapinki od boczku drzwi - ale to jest normalna sprawa )

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X